Wirtualna praktyka

Wirtualna praktyka niedziela 18:30-20:00
18:30 rozpoczęcie praktyki: recytacje Sutra Serca, Hannya Shingyo, 4 Ślubowania
18:30-19:00 runda zazen / przerwa
19:00-19:30 runda zazen / kinhin
19:30-20:00 runda zazen + tłumaczenie teisho
20:00 zakończenie praktyki

Wytyczne dotyczące praktyki wirtualnej.

Zdarza się, że niektóre z naszych wydarzeń odbywają się wirtualnie z wykorzystaniem aplikacji Zoom Meeting. Jeśli chcesz wziąć udział w wirtualnych wydarzeniach, ta strona zawiera informacje potrzebne do konfiguracji oraz zasad przestrzeganych podczas praktyki.
Wydarzenia ogłaszane są za na stronie internetowej na głównej stronie w sekcji Aktualności oraz w zakładce Blog. Po ogłoszeniu wydarzenia jeśłi chcesz w nim uczestniczyć proszę wypełnij poniższy formularz by otrzymać link do spotkania. Pobierz aplikację Zoom na swój komputer lub mobilne. Kliknij link "Dołącz" do spotkania powiązanego z wydarzeniem, które przeprowadzi Cię przez proces instalacji oprogramowania. Przygotuj się przed spotkaniem, możesz dołączyć do wcześniej i poczekać, aż gospodarz (OneDropZen Polska) rozpocznie. Wszystkie mikrofony będą domyślnie wyciszone, prosimy o wyciszenie ich podczas wydarzenia. Ze względu na ograniczenia Internetu nie możemy zsynchronizować wszystkich z intonowaniem, jeśli wszyscy recytują, recytuj więc razem z densu (liderem śpiewu), a następnie podążaj za wskazówkami jikijitsu (odmierzający czas) przez resztę wydarzenia. Pod koniec niektórych wydarzeń lub podczas spotkania przy herbacie matcha jest czas na socjalizację. W tym czasie można wyłączać wyciszenie tylko w momencie mówienia, a następnie wznowić wyciszenie. W preferencjach powiększenia znajdują się elementy sterujące „dotknij, aby wyciszyć”. Pamiętaj, aby kanał był wyciszony przez cały czas trwania usługi, ponieważ każdy może Cię słyszeć.

Pobierz naszą  Książkę sutr ODZ Polska pdf.

Dobre praktyki dotyczące wirtualnych spotkań:
Podczas pierwszego spotkania Zoom z komputerem automatycznie zainstalowane zostanie potrzebne oprogramowanie. Użytkownicy tabletów lub smartfonów powinni pobrać „Zoom Cloud Meetings”. Mikrofony zostaną wyciszone na czas posiedzenia. Podczas nieformalnej rozmowy najlepiej zakładać słuchawki douszne, aby zmniejszyć szumy sprzężenia zwrotnego. W przeciwnym razie wyłączaj wyciszenie mikrofonu tylko podczas mówienia a po zakończeniu ponownie wycisz używając opcji Dotknij, aby mówić. Zwiększ głośność głośników, aby wyraźnie słyszeć dzwonki i ogłoszenia. Używanie kamery nie jest konieczne, ale jeśli chcesz ustawiaj kamerę tak, abyśmy mogli widzieć, jak z nami siedzisz. Jeśli masz słabe połączenie internetowe, wyłącz transmisję obrazu wideo. Nie będziemy w stanie zapewnić wsparcia technicznego podczas wydarzeń, jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami później. 
Osobą odpowiedzialną za organizację wirtualnych zazen jest Wako Małgorzata Fudali,
Skontaktuj się mailowo, lub wypełniając poniższy formularz : wirtualna.onedropzen@gmail.com

Formularz zgłoszeniowy do wirtualnej praktyki

Szukaj